HÍREK
Szuperdöntőben vannak Bélák
2018. április 11.

MVLSZ HUN ESP 20170116 Madar David 020Férfi vízilabdaválogatottunk a rijekai Európa-kupa után Spanyolországba, Pamplona-ba utazott, ahol a házigazdákkal játszott Világliga csoportmérkőzést. Ennek tétje pedig a csoportelsőség volt. A két csapat Rijekában is találkozott, azt a meccset, amely a spanyoloknak már tét nélküli volt, Märcz Tamás gárdája nyerte, csak míg a spanyolok döntőt játszottak az Európa-kupában, nekünk meg kellett elégednünk a hatodik hellyel. Ezek után nem lehettünk biztosak benne, hogy a mi Török Bélánkat is soraiban tudó férfi válogatott ki tud majd mászni a gödörből, és a spanyolok otthonában képes lesz a bravúrra. Szerencsére a csapat nagyon motiváltan játszott. A pamplonai ütközet tétje a Világliga Szuperdöntőjébe jutás volt, melyhez nekünk még egy egygólos vereség is elég lett volna. Béláék azonban nem erre, hanem győzelemre játszottak, ennek köszönhetően izgalmas meccset láthatott a helyi közönség. Az első negyedet 3-1-re a házigazdák, a másodikat ugyanilyen arányban a mieink nyerték. Ez utóbbi játékrészben a védőfeladatokat ellátó Török Béla is lőtt egy fontos gólt. Majd a második játékrészben két 3-3-as negyed következett, de, míg a harmadikban végig a spanyolok vezettek, addig a negyedikben már nekik kellett mindig egyenlíteniük. Ez az utolsó pillanatokban, 10-9-nél is sikerült nekik, ám a 10-10-es döntetlen azt jelentette, hogy az ezért kapott ponttal megnyertük a csoportot, így mi jutottunk a június 18-23 között rendezendő nyolcas Szuperdöntőbe.

Fotó: MVLSZ