HÍREK
Ötödik hely Grúziában
2017. június 12.

img604 Megszakadt Maci, alias Korpási Bálint nagy sorozata. Világ és Európa-bajnok birkózónk az elmúlt hónapokban minden versenyen felállhatott a dobogó valamelyik fokára.

Ezúttal azonban a sportág őshazájában, Grúziában kellett helyt állnia. A 2017. évi Tbiliszi Nagydíjon szabad- és kötöttfogásban is roppant erős versenyt rendeztek. A magyar csapat egy 13 fős gárdával vett részt az eseményen. A csapatból többen is éremmel tértek haza. Maci is az éremesélyesek közé számított, ám ezúttal nem úgy sikerült számára a verseny, ahogy azt szerette volna. Bálint a 71 kg-os súlycsoportban a svéd színekben versenyző Gigolashvilit, az amerikai Smith-et és a grúz Apriamasvilit megverve került a súlycsoport elődöntőjébe, ahol érdekes mérkőzésen, de 2-2-vel (utolsó pontot ellenfele csinálta) kikapott az olimpiai harmadik grúz Bolkvadzétől. Maci a bronzcsatára sem tudta összekapni magát, így a török Cengiz pontozással legyőzte őt. Ezúttal tehát világ- és Európa-bajnokunk ötödikként zárt.