Oldalunk cookie-kat ("sütiket") használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat. Honlapunkra látogatva Ön beleegyezik a cookie-k használatába.

HÍREK
Volt mit ünnepelnünk
2017. június 16.

img610 Június 14 nagy nap volt klubunk életében. Átadtuk a megújult parkolónkat és az új 50 méteres fedett medencénket.

A két eseményt  a hagyományos évzáró ünnepségünk követte, melyen klubunk vezetése az Év legjobb sportolóinak járó elismeréseket is kiosztotta.

Egyesületünk vezetése már az elmúlt években is nagy hangsúlyt helyezett a létesítményeink fejlesztésére, melyhez pályázati forrásokat is igénybe vett. Ilyen TAO és Nemzeti Fejlesztési Minisztérium-támogatásokból valósulhatott meg a Szőnyi úti parkolónk felújítása, amely a korábbi hepehupás aljzat után egy esztétikus, az autóknak is biztonságosabb térkőburkolatot kapott. A száz parkoló a sportolóink, illetve a gyerekeikért érkező szülők számára is ingyenes. Ugyanakkor félve, hogy a közeli tömegközlekedési csomópont miatt P+R parkolónak akarják majd használni az új létesítményt, három órában lett limitálva az ingyenes parkolás. Azt követően pedig már fizetni kell.

Még ennél is nagyobb változások történtek a régi strandunk területén. Itt egy új 50×21 méteres (nyolcpályás) nagymedence épült. Az új létesítmény egy fix sátorszerkezetet kapott, amely nyáron teljesen kinyitható, télen pedig nemcsak lezárható, hanem fűthető is. Az új medence tehát télen-nyáron használható lesz egyesületünk sportolói számára, akik a téli időszakban az öltözőkből egy fűtött folyosón keresztül közelíthetik meg a medencét. A kinti és a benti medencéink a júliusi vizes világbajnokság idején edzéslehetőséget biztosítanak majd a külföldi és a magyar sportolóknak. Mindennek a főpróbája július 7-8-9-én lesz, amikor is a magyar férfi vízilabda-válogatott felkészülési programjában utolsóként szereplő BENU-kupának ad majd otthont a Laky Károly uszoda. Ezen az eseményen a német, a román és a kanadai válogatott lesz az ellenfele Märcz Tamás együttesének.

Az új medencével párhuzamosan megújult a strandmedencénk és annak környezete is. Az előbbi egy új feszített tükrű vízforgatást kapott, melynek következtében még az eddigieknél is tisztább lett a vize. Emellett sikerült a medence környéki területet közel 3500 négyzetméterrel megnövelni. Ennek nagyobbik része (2000 négyzetméter) zöld felület lesz, a maradék helyre pedig hamarosan két strandröplabda-pálya épül. A fenti beruházások részeként 76 fa lett elültetve – a parkoló és strand körül -, amely nemcsak esztétikailag teszi szebbé a környezetet, hanem a fák hamarosan jótékony árnyékot is adnak majd. 

A fenti változásokról elégedetten nyilatkozott dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetsége elnöke, Karácsony Gergely zuglói polgármester, illetve több olimpia bajnok sportoló (Faragó Tamás, Foltán László), akik Szatmáry Kristóf elnökünk meghívására érkeztek az ünnepségre. A június 14-i ünnepünk újabb fontos állomása volt annak a megújulási folyamatnak, amely a centenáriumunk után elkezdődött, és amely tovább folytatódik. Hamarosan ugyanis a megújult éttermünket is birtokba vehetjük, illetve a vívóinknak otthont adó klubépület renoválása is megkezdődhet.