HÍREK
Ötkarikás július
2017. július 17.

img665Július 18-30 között a törökországi Samsun-ban rendezik a 23. Nyári Siketlimpiát.

Az eseményen két kerékpárossal, Földi Bencével és Csontó Ádámmal képviseltetjük magunkat. Kettejük közül Bencétől várható a kiemelkedő szereplés, kerékpárosunk ugyanis egész évben remek formában versenyzett. Áprilisban a Zselic-ben rendezett maraton középtávon, a májusi olaszországi Deaf Európa Kupán, a hazai Borsod MTB Bajnokságon és a Duna Maraton rövid távján is első volt, a májusi szilvásváradi maratonon pedig az abszolút versenyben a hatodik helyen végzett. Ádám elsősorban a junior korosztályban jeleskedett, a zselici versenyen és a Duna Maratonon a második az olaszországi Európa Kupán pedig a harmadik volt, ezért tőle az erős felnőtt mezőnyben a tisztes helytállás várható (ha az első tíz közé be tudna kerülni, az már nagy eredmény lenne.) Bence esetében azonban már dobogós reményekről beszélhetünk. A fiúk ma repültek el Samsun-ba. A Siketlimpián két számban indulnak majd, az egyenkénti időfutam versenyen, melyet július 21-én 9.00-től rendeznek, illetve fő számukban, a július 24-én rendezendő MTB-versenyen is rajthoz állnak. Bence és Ádám Illés Erika szakmai irányításával nagyon tudatosan és sok munkát elvégezve készültek életük talán legnagyobb megmérettetésére, a Siketlimpiára, amit mi egy nagy szurkolással tudunk nekik meghálálni.

S, ha már a para szakágunk eredményeit összegyűjtöttük, még egy „nem olimpiai” sikerről is be tudunk számolni. Július első hétvégéjén az olaszországi Bardonecchia-ban megrendezett EHC versenyen, az erős mezőnyben Barkóczi Péter az egyéni időfutamban a 13., a mezőnyversenyben pedig a 11. helyen végzett.

Fotó: BVSC-Zugló Kerékpáros Szakosztály