HÍREK
Véget ért az álom
2017. július 25.

img575 Biztossá vált, hogy a magyar női vízilabdaválogatott nem nyer érmet a hazai rendezésű vizes világbajnokságon.

A csapat ugyanis a negyeddöntőben 6-4-es vereséget szenvedett a kanadai együttestől, ami azt jelenti, hogy Bíró Attila csapata már csak az 5-8. helyek valamelyikét szerezheti meg. Nagyon furcsa mérkőzés volt a kanadaiak elleni negyeddöntőnk, mert ritkán látni olyan vízilabdameccset, melyen ennyire ne sikerüljön semmi egy csapatnak. A lányok 35 lövéssel próbálkoztak, melyből mindössze négy lett gól. Az a négy gól is egy negyedben, a másodikban született, a másik három játékrészben gólképtelenek maradtunk. A kanadaiak sem játszottak jól, még a 21 lövésből elért hat találatuk sem lett volna sok, ha abból ötöt nem egy játékosuk, Monika Eggens lőtt volna. A kanadaiak foggal-körömmel védekeztek, mi pedig fokozatosan bizonytalanodtunk el, olyannyira, hogy a második játékrészben semmit sem tudtunk kezdeni az ellenféllel. Pedig, amikor a második negyedben két játékosunk, Illés Anna és Takács Orsi is gólt lőtt, és utolértük az ellenfelet, mindenki azt hitte, hogy onnantól kezdve sínen lesz a meccs. Hát, nem így történt.

A lányoknak azonban egyelőre nincs idejük búslakodni: szerdán 15 órakor ugyanis már egy másik csalódott csapattal, Görögországgal kell játszaniuk a pontszerző helyért. Mi pedig töretlenül szurkolunk a sikerükért. A lányokra ebben a helyzetben rá is fér a szurkolás!