HÍREK
Görög gyógyír
2017. július 27.

img690 A női vízilabdaválogatottunk a kanadaiaktól elszenvedett 6-4-es vereséget követően az 5-8. helyért játszik a vizes világbajnokságon.

Az első ellenfél az a görög válogatott volt, amely szintén „furcsa” körülmények között – győztes pozícióból döntetlen játszva szenvedett ötméteresekkel vereséget a spanyoloktól – maradt le az elődöntőről. A görög vízilabda erejét ismerjük, de azt nem tudtuk, hogy a két „sérült” csapatból, melyik tud majd jobban felpörögni a meccsre. Az első két negyedben a görögök voltak a jobbak, olyannyira, hogy már 5-2-re is vezettek ellenünk, ám a harmadik negyedben végre megtört a másfél mérkőzés óta tartó gólcsendünk, és egy 5-0-s etappal átvettük a vezetést. A gólokból egy találattal világbajnokunk, Takács Orsolya is kivette a részét. A zárónegyedben aztán megint a görögök „nyertek”, ám szerencsére a harmadik negyedben megszerzett előnyünkből egy gólt a végén is sikerület megtartanunk, így 10-9-re megnyertük a találkozót.

A lányok pénteken 13.30-kor az ötödik helyért az Ausztráliát ötméteresekkel legyőző olaszokkal játszanak majd.