HÍREK
Réka volt az EYOF sztárja
2017. július 31.

img706Megszerezte hatodik érmét is Nagy Réka a Győrben rendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.

Versenyzőnk a 4×100 méteres vegyes váltó tagjaként lett ezüstérmes. Ezzel pedig teljessé vált az éremkollekciója is, hisz mindhárom éremből kettő-kettőt gyűjtött. Fiatal tehetségünk azt a két számot – a 200 és a 400 méteres vegyesúszást nyerte -, melyben a felnőttek között is egy magyar úszó, Hosszú Katinka az uralkodó. Nem véletlen ez a párhuzam, hisz Rékát is akkora tehetségnek tartják, mint amekkora hajdanán a bajai születésű Iron Lady volt. Réka a két arany mellett a 800 méteres gyorsúszásban hatalmas egyéni csúcsot úszva a második, a 4×100 méteres vegyes váltóval szintén ezüstérmes, míg a 4×100 méteres mix vegyesváltóval és a 4×100 méteres női gyorsváltóval is harmadik lett.

Versenyzőnk minden idők egyik legszínvonalasabb EYOF-jának lett a hőse. A győri versenyen tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkedtek a 14-18 év közötti fiatalok. A magyar színeket 152 fiatal sportoló képviselte. A magyar csapat Réka vezérletével a nemzetek közötti éremtáblázaton 13 arany-, 14 ezüst- és 14 bronzéremmel az oroszok és az olaszok mögött a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton.

Fotó: BVSC-Zugló Úszószakosztály