HÍREK
Bronzérem az Európa-bajnokságon
2017. július 31.

img630 A Szarajevóban megrendezett kadet birkózó Európa-bajnokság zárónapján klubunk egyetlen versenyzője, Takács István is felállhatott a dobogóra.

Istók a kötöttfogásúak 76 kg-os súlycsoportjában nyerte meg a bronzmérkőzést.

Takács István ebben az évben veretlen volt a hazai és a nemzetközi versenyeken, így jó esélyekkel várhatta a korosztálya legfontosabb seregszemléjét. A szarajevói EB-n versenyzőnk magabiztosan, egy azeri és egy örmény versenyző legyőzésével jutott a negyeddöntőbe, ahol viszont váratlanul vereséget szenvedett a grúz Copurasvili-től (aki természetesen nem akárki volt, hanem szintén a korosztály és a súlycsoport egyik legjobbja). Szerencsére a grúz a döntőbe is bejutott, így Istókot is „magával vitte” a vígaszágra, versenyzőnk pedig élni tudott a lehetőséggel. Előbb egy horvát birkózót „intézett el” 7-0-ra, majd a bronzmérkőzésen egy lengyel ellen nyert 5-1-re. Végül tehát a hőn áhított érem is összejött neki, anit az elmúlt évek teljesítményével nagyon megérdemelt.