HÍREK
Pontszerzés a zárónapon
2017. augusztus 21.

img736A szinkronúszóink és a vízilabdázóink után az úszóink is pontszerző helyen végeztek a budapesti Masters Vizes Világbajnokságon.

A kéthetes verseny második fele kizárólag az úszásról szólt. A versenyzők – a nagy részvétel miatt – két uszodában, Duna Arénában és a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában versenyeztek. Klubunkat népes úszócsapat képviselte, köszönhetően annak, hogy jó egy éve megalakult a masters úszócsapatunk. A versenyzőink a világbajnokságon is kitettek magukért, rendre jól úsztak, ám az erős konkurenciának köszönhetően ezek a teljesítmények általában a középmezőnyt jelentették. Mi azonban nagyon vártuk a vébé utolsó versenynapját, amikor is többek között a férfiak 200 méteres mellúszását is rendezték. Ebben a számban ugyanis volt egy titkos favoritunk. No, persze, nagyon nem tudtunk titkolózni, mert az éremesélyes versenyzőnk, Vermes Albán neve túl jól cseng a hazai és a nemzetközi úszóvilágban. Köszönhetően annak, hogy 37 évvel ezelőtt, 1980-ban ugyanezen a távon ezüstérmes volt a moszkvai olimpián. Ezúttal a Masters Világbajnokság 60-64 éves korosztályában állt rajtkőre. A Hajós Alfréd uszodában nagyon sokan szurkoltak Albán sikeréért, aki ennek megfelelően rendkívül erős tempót diktált. Ez pedig kicsit megbosszulta magát, mert a végére elfogyott az ereje, és a hatodik helyen ért célba. Albán azonban így is úszócsapatunk legeredményesebb tagja volt, aki nem mellesleg 100 mellen sem sokkal maradt le a pontszerző helyekről (végül 11. lett).