HÍREK
Ötödikek lettek a férfi pólósok
2017. augusztus 29.

img745 A szerbek ellen elveszített negyeddöntő után nagyon csalódottak voltak férfi vízilabdázóink, akik így a tajvani Universiade-n lemaradtak az éremről.

A csalódottság azonban csak az öltözőben volt érezhető, a fiúk a hátralevő mérkőzéseken a medencében tették a dolgukat, jól védekeztek, és szép gólokat lőttek. A mi Kovács Péterünket is soraiban tudó együttes az 5-8. helyért zajló találkozókon előbb a briteket intézte el 19-2-re, majd a helyosztó mérkőzésen a japánokat is megszórta. A 14-8-as sikerből játékosunk 3 találattal vette ki a részét. Az eredményből úgy tűnhet, könnyű meccset vívtunk az ázsiaiakkal, ám nem így volt, a japánok minden negyedben kemény ellenfeleink voltak, egyedül a másodikban tudtunk föléjük kerekednünk. Az így szerzett előny szerencsére a győzelemhez is elég volt. A Märcz Tamás irányította férfi vízilabdaválogatott úgy lett ötödik, hogy Kanadát, Dél-Afrikát, Dél-Koreát, Nagy-Brittaniát és Japánt is legyőzte, ám a szerbektől mind a csoportkörben, mind pedig a negyeddöntőben kikapott. A férfi vízilabdatorna zárta a tajvani Universiade-t, melyen a magyar sportolók 14 érmet – öt-öt aranyat és ezüstöt, illetve négy bronzot –szereztek. A BVSC-s sportolók úszásban és vízilabdában is remekeltek, Biczó Bence 200 pillangón bronzérmes lett, míg az ezüstérmes női vízilabdacsapatban Bolonyai Flóra, Leimeter Dóra és Máté Zsuzsanna képviselte klubunkat.

Fotó: MVLSZ