HÍREK
Világbajnoki Bronzérmesek
2017. augusztus 22.

img750Már az első napon szőnyegre lépett két kötöttfogású klasszisunk a párizsi birkózó világbajnokságon.

A 71 kilogrammos súlycsoportban versenyző Korpási Bálint címvédőként, Európa-bajnokként és világranglistavezetőként érkezett a francia fővárosba, míg a 98 kilogrammos súlycsoportban versenyző Kiss Balázs a mezőny legrutinosabb tagjának számított. A 34 éves birkózó korábban nyert már világbajnokságot, illetve vébén és Európa-bajnokságon is felállhatott a dobogóra. Kettejük közül Balázsnak volt nehezebb a sorsolása, mert már az első fordulóban nagyon nehéz ellenfelet kapott az orosz Musza Jevlojev személyében, akitől nagy csatában 3-1-es vereséget szenvedett. Szerencsére az orosz jó napot fogott ki, és meg sem állt a döntőig, így versenyzőnket is magával vitte a vígaszágra. Balú pedig élt a lehetőséggel. Előbb a kirgiz Dzsuzupbekovot verte 3-1-re, majd a marokkói Hukri Atafi ellen 4-0-ra győzött, végül a francia Noumonvi ellen is 4-2-re győzött, ezért az ukrán Timcsenkó ellen már a bronzéremért küzdhetett. Balázs pedig nem engedte ki a kezéből a lehetőséget, a mérkőzést végig irányítva 3-1-re nyerte a találkozót, így a 2013-as budapesti vébé után ismét felállhatott a dobogóra. Versenyzőnk nem mellesleg a magyar küldöttség első érmét nyerte. De az újabb sikerre sem kellett sokat várni. Korpási Bálint a 71 kg-os súlycsoportban magabiztosan versenyezve jutott el az elődöntőig, ahol a kazah Zsadrajev ellen óriási csatát vívott. A mérkőzés 1-1-re zárult, ám Macit többször intették meg, így a meccset a kazah nyerte. 30 éves versenyzőnk a bronzmeccsen az orosz Adam Kurakkal mérkőzött, akit taktikus birkózással 2-1-re vert, így Maci a tavalyi budapesti vébégyőzelme után, ismét felállhatott a világbajnoki dobogóra.