HÍREK
A világranglista élére úszott
2017. november 10.

A második nap is Bernek Péterről szólt a százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokságon.

Versenyzőnk a világ idei legjobb idejével, 4.01.62 mp-cel nyerte a 400 méteres vegyesúszás döntőjét. Így két nap után már négy aranyéremnél tart. Nagy Péter tanítványa 50 méter háton is döntőbe jutott, végül ötödik lett, illetve tagja volt a bronzérmes 4×100 méteres gyorsváltónknak (Bernek Péter, Kozma Dominik, Papp Márk, Bátka Bálint) is. De ne feledkezzünk meg a többi versenyzőnkről sem! A már említett 400 méteres férfi vegyesúszásban a fiatal Drigán Zoltán hatodik lett. Másik klasszisunk, Verrasztó Evelyn is több döntőben úszott. 100 háton harmadik, 100 gyorson második, 50 pillangón nyolcadik lett, illetve a 4×50 méteres vegyesváltó tagjaként – Ádám Henrietta, Verrasztó Evelyn, Del Beato Ludovica és Nagy Réka – is felállhatott a dobogó második fokára.