HÍREK
Sportlegendák emberközelben
2017. december 4.

A Zuglói Sport és Rendezvényszervező Kft meghívására november utolsó estéjén két sportlegenda látogatott a Mogyoródi út 130. szám alatti sporttelep (volt telefongyár pálya) klubházába.

A szparis Jónyer István és a vasutas Gergely Gábor voltak az est vendégei. A téma pedig természetesen az asztalitenisz, illetve a hetvenes évek magyar sikerei voltak. Gábor 1970-83 között volt szakosztályunk tagja, és ezalatt kilenc magyar bajnoki címet, öt Vásárvárosok kupáját és egy Bajnokcsapatok Európa Kupáját nyert, amivel örökre beírta magát klubtörténetünkbe.  Emellett a válogatottnak is meghatározó tagja volt, világ- és Európa-bajnoki címeket nyert, és egyike volt a magyar asztalitenisz Aranycsapatának (a Jónyer – Gergely – Klampár triónak). A két legenda a novemberi zuglói rendezvényen közösen elevenítette fel a calcuttai és a phenjani világbajnokságok történetét. Ez utóbbit szakosztályunk vezetője, Herendi Iván is kommentálta, aki 1979-ben személyesen szurkolhatott Gergelyéknek a phenjani sportcsarnokban. Herendi Iván nem egyedül érkezett a legendákkal való találkozásra, hanem három tehetséges tanítványát – és egy régi barátját, a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Faházi Jánost is – magával vitte. Klubunk fiatal versenyzői a rendezvény végén a két világklasszis pingpongossal néhány labdamenetet is játszhattak, amely remélhetőleg felejthetetlen élmény marad a számukra.