Oldalunk cookie-kat ("sütiket") használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat. Honlapunkra látogatva Ön beleegyezik a cookie-k használatába.

HÍREK
Gyerekbarát karateverseny
2018. január 28.

„A BVSC-Zugló végre küzdősportban is hagyományt teremthet – mondta Szatmáry Kristóf elnök január 27-én, a klubunk karateszakosztálya által rendezett első verseny megnyitóján. – A Friends Cup nagyon megérdemli, hogy hagyomány váljon belőle”

A Friends Cup valóban kirédemelné, hogy hagyomány váljon belőle. Ez ugyanis egy olyan különleges verseny, amely hiánypótló a magyar sportéletben. A 6-15 év közötti gyerekeket a szervezők korcsoportjuk és tudásszintjük alapján 4-5-6 fős csoportokba sorolták, melyekben a versenyzők körmérkőzést vívtak egymással. A küzdősportokban általában sorsolás alapján párosítják az ellenfeleket, és kizárólag csak a győztes léphet tovább. Klubunk edzője, Klíma Zsuzsanna ezzel a szokással szeretett volna szakítani, amikor kitalálta ezt az új versenyrendszert. 

- Ez nem is verseny, hanem inkább versenykörülmények között lebonyolított edzés – mondta a verseny főrendezője. – A gyerekek hivatalos tatamin verseny- és oldalbírák közreműködésével vívják a mérkőzéseiket, amelyek végén természetesen eredmény is születik, de a körmérkőzések után nem hirdetünk rangsort, hanem mindenki egyformán elismerésben részesül.

Az új versenyrendszer a meghívott csapatok edzőinek, illetve a szülők tetszését is elnyerte, hisz a gyerekek így nem csak egy, hanem három-öt mérkőzést vívhattak, és egy-egy rosszabbul sikerült mérkőzés után volt lehetőségük javítani. Klíma Zsuzsanna szerint az ilyen típusú rendezvények nagy segítséget jelenthetnek az utánpótlásképzésben, illetve a tehetségek kiválasztásában, amely egy olimpiai bemutatkozás előtt álló sportág esetében felettébb fontos tényező.

Klubunk vezetése ezért is támogatta a verseny megrendezését, amelyet saját csarnok híján egyelőre még az Angyalföldi Láng Sportcsarnokban kellett lebonyolítanunk, de remélhetőleg, hamarosan ez a versenyünk is otthonra lelhet majd a Szőnyi úti telephelyünkön. Szatmáry Kristóf kijelentésére alapozva a versenyből hagyomány válhat, és akkor Friends Cup még nagyon sok évet megélhet.

Az első versenyen velünk együtt nyolc egyesület – a Budapest Honvéd, az UTE, a Vasas, a Shitokai, a Justitia, a Sportingbudoa, a Senshi KC és a Budaörs SC – vett részt. Ez több mint 200 résztvevőt jelentett, melyből klubunk 55 fővel képviseltette magát. Nagy valószínűséggel sportágon belül erre a formabontó versenyre még ennél is nagyobb igény lenne, de már ennyi versenyzőt is nehéz volt koordinálni a csarnokban elhelyezett három tatamin. Szerencsére karateszakosztályunk nemcsak a szervezésből, hanem a rendezésből is jelesre vizsgázott, így az első Friends Cup nemcsak a nevében, hanem a valóságban is gyerekbarát, barátságos rendezvénynek bizonyult.