Menü

A legjobbak között vagyunk

2017. Április 24
393
A legjobbak között vagyunk

Úszóink az országos bajnokság utolsó napjára is tartogattak jó eredményeket.

A legjobbat Bernek Péter szolgáltatta, aki magabiztosan nyerte a 200 méteres gyorsúszást. Péter ezen kívül oroszlánrészt vállalt abból is, hogy a Bernek-Verrasztó-Biczó-Drigán összeállítású vegyesváltónk 4×100 méteren harmadik lett. Ugyancsak bronzérmet szerzett 200 női gyorson Verrasztó Evelyn is, akinek a váltóval is majdnem összejött az érem, ám az Ádám Henrietta-Okos Glória-Verrasztó Evelyn-Böszörményi Bettina összeállítású vegyesváltónk végül negyedik lett a 4×100 méteres versenyben. Klubunk versenyzői az OB utolsó napján több döntőben is érdekeltek voltak. A 100 méteres férfi pillangóúszásban Biczó Bence 5., Verrasztó Dávid 6, Hoang Quy Phuonc pedig 8. lett, 1500 méteres férfi gyorsúszásban Papp Márk a hetedik helyen ért célba, 50 méter női háton Ádám Henrietta a hatodik legjobb időt úszta, míg 800 méteres gyorsúszásban Farkas Adél a hetedik helyen végzett.

Klubunk versenyzői a debreceni országos bajnokságon 4 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek, emellett 5 negyedik, 4 ötödik, 3 hatodik, 5 hetedik és 4 nyolcadik helyezésük is volt, amely eredménnyel az összesített pontversenyben a Győri Úszó SE és az Egri Úszó Klub mögött a harmadik helyen végeztek. A három egyesület az egész mezőnyből kiemelkedett.

Fotó: BVSC-Zugló Úszószakosztály

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz