A legjobbak voltunk

2018. Április 03
209

A Glasgow-i Európa-bajnokság miatt korábbra hozott CXX. Úszó Országos Bajnokságon remekül szerepeltek versenyzőink, akik 10 arany, 5 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek, és ezzel az összesített pontversenyt az első helyen zárták. A sok jó teljesítmény közül is kiemelkedett Bernek Péteré, Kozma Dominiké és Verrasztó Evelyné. Előbbi két úszónk egyaránt 4 arany, 2 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett (ebben az egyéni és a váltószámok is szerepelnek), míg Evelyn egymaga kilenc éremmel zárta az országos bajnokságot. A második nap sikerei között volt többek között Kozma Dominik 50 méter pillangón szerzett aranyérme is, melyet Cseh Lacival holtversenyben elért első helyével érdemelt ki, a „vert mezőnyben” meg olyan pillangóspecialisták voltak, mint Milák Kristóf vagy Kenderesi Tamás,. A csapatunk erejét bizonyítja, hogy volt olyan versenynap (a harmadik), amelyen minden versenyzőnk érmet vagy helyezést ért el. Összességében tehát elmondhatjuk, hogy úszóink kiválóan szerepeltek a legrangosabb hazai úszóversenyen, ami mindenképpen biztató az augusztus 2-12. között rendezendő kontinensviadal előtt.