Amiben a BVSC volt a legjobb

2016. Április 25
188

Győrben rendezték a 68. Országos Felnőtt Úszó Bajnokságot, mely eseményen a riói olimpiára készülő úszók többsége is részt vett. A statisztika alapján a házigazda Győri Úszó SE és az UTE volt a két legeredményesebb egyesület, a pontverseny harmadik helyén pedig klubunk végzett. Ez már önmagában is szép eredmény, ugyanakkor éppen ebből a statisztikából olvasható ki, hogy a bajnokság legkiegyensúlyozottabb csapata a miénk volt. Mert a mi három elsőségünkkel szemben, hiába nyertek az újpestiek 11, a győriek pedig hét aranyérmet a két egyesület versenyzői pontosan annyi – 37 - döntős helyezést tudtak felmutatni, mint a mi „csikócsapatunk”. Nem csoda, hogy Nagy Péter vezetőedző elégedett volt a látottakkal. Mint mondta, még őt is meglepte ez az eredményes szereplés. Ráadásul csapatunk azt is bizonyítani tudta, hogy nemcsak Bernek Péterből áll, hanem számos tehetség bontogatja még a szárnyait a Szőnyi úton.