Menü

Andrés Iniesta mellett

2018. Január 14
437
Andrés Iniesta mellett

Ideje volt már, hogy klubunk zászlója is helyet kapjon a legújabb barcelonai „sportmúzeumban”.

A legendás Nou Camp stadion 18-as kapujával szemben – alig 300 méterre Európa legnagyobb stadionjától -, a Carrer de Benavent utca 7. szám alatt található a Futballárium nevű műintézmény, melyet egy magyar házaspár, Büki Péter és Beke Erika üzemeltetnek. Ez a három éve nyílt étterem és söröző ma már nem csak a turisták, hanem a magyar sport képviselőinek is az egyik legkedveltebb helye. Nincs olyan sportesemény a katalán metropoliszban, melynek magyar résztvevői ne keresnék fel a Futballáriumot. A tulajdonos házaspár tudatosan törekszik is erre a sportkapcsolatra az anyaországgal, és szinte valamennyi magyar szakszövetséggel kapcsolatban állnak már. A közeljövőben például a Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata tartja majd a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést követő partiját a Carrer de Benavent utcában.

Abban az étteremben, mely, ha nyitva van, akkor mindig kint van a magyar zászló, és amelynek ajtaján Kubala László arcképe fogadja a betérőket. Az étterem pedig egy valóságos múzeum, szabad falfelület csak ott van, ahova a legendás magyar Aranycsapat tagjainak, illetve a három magyar barcelona-sztárnak, Kubalának, Kocsisnak és Czibornak az arcképét festették. A többi helyet, de még a plafont is mezek, zászlók és sálak borítják. Megszámlálhatatlanul sok sportrelikvia Európa legnagyobb egyesületeitől. De még ez sem elég, hisz a Futballáriumban bevett szokás, ha egy neves magyar sportoló betér az étterembe, akkor azzal az egyik széket alá is íratják. Ma már a vendégek Szász Emese, Martinek János, Cseh Laci vagy Nagy László székein ülve fogyasztják a vacsorájukat. Nos, mostantól ebben a fantasztikus barcelonai múzeumban a mi klubunk zászlaja is látható. A tulajdonos házaspár egyesületünk ajándékát olyannyira nagyra értékelte, hogy a zászlót az egyik fő helyre, az éttermet korábban szintén megtisztelő labdarúgó, Andres Iniesta fényképe mellé tette. Ha Barcelonában jártok, ne hagyjátok ki a Futballáriumot, ahol immár mi is otthon vagyunk!

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz