Aranyos Réka

2017. Június 26
183

A júliusi győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) helyszínén rendezték a verseny főpróbáját, a serdülő úszók országos bajnokságát.

Az eseményen mi is részt vettünk, és Nagy Rékának köszönhetően kimagaslóan szerepeltünk. 14 esztendős tehetségünk hét egyéni számban is aranyérmes lett, és a váltók tagjaként még egy-egy ezüst és bronzérmet is szerzett. Réka megnyerte a 400 méteres vegyesúszást, a 100 gyorsot, a 400 gyorsot, a 200 vegyest, a 100 és 200 mellet (ez utóbbit új egyéni csúccsal), illetve a 800 női gyorsot is. Emellett 50 gyorson szintén új egyéni csúccsal a negyedik lett. Réka tagja volt a bronzérmes 4×100 méteres női gyorsváltónknak (Farkas Nóra, Bátka Gréta, Burai Boglárka és Nagy Réka), illetve az ezüstérmes 4×100 méteres női vegyesváltónknak (Burai B., Nagy R., Bátka G, és Farkas N.). Mellette dicséretet érdemel még Burai Boglárka is, aki szintén több egyéni döntőbe is bejutott. 400 vegyesen a hatodik, 100 háton az ötödik, 200 háton pedig a harmadik helyen ért célba.

A serdülő országos bajnokság azt is bizonyította, hogy Réka kiváló formában van, így jó eséllyel várhatja a nyári győri EYOF-ot, melyen 4 egyéni és 2 váltószámban fog majd rajthoz állni.

Fotó: Nagy Réka