Bernek megállíthatatlan

2016. Április 15
185

Az országos úszó bajnokság második napján is folytatódott a Bernek-show. Nagy Péter tanítványa ugyanis az első napi 200 gyorson aratott sikere után, a második napon újabb két aranyérmet nyert.
A 400 méter gyorsúszásban mondhatni „kötelező” volt a győzelme, lévén ez a fő száma, melyben rövid pályás világ- és Európa-bajnoki címet nyert. Péter ennek megfelelően magabiztosan nyerte a távot, és a 3:47,32-es ideje is – a felkészülés ezen szakaszában – jónak mondható.

Péter ezt követően a 4×200 méteres férfi gyorsváltó tagjaként (Drigán Zoltán, Papp Márk, Boldizsár Viktor és Bernek Péter) is aranyérmes lett. Az országos bajnokság második napján még három BVSC-érem született. Böszörményi Bettina 100 gyorson lett második. Ugyancsak ezüstérmes lett a 4×100 méteres mix vegyesváltónk (Bernek Péter, Fodor Flóra, Angeli Áron, Böszörményi Bettina), illetve Papp Márk 400 gyorson a harmadik legjobb eredményt érte el.