Menü

Bernek Peti egy bronzzal kezdett

2016. Május 17
383
Bernek Peti egy bronzzal kezdett

A londoni úszó Európa-bajnokság első döntős napján három magyar érem született. Ebből az elsőt egyesületünk versenyzője, Bernek Péter – a másodikat és a harmadikat Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna - szerezte, aki a fő számában, a 400 méteres gyorsúszásban lett harmadik. Az ifjúsági olimpiai bajnok úszó 2014 szeptembere óta dolgozik együtt egyesületünk úszószakosztályának vezetőjével, Nagy Péterrel, akivel előbb a hátúszásról a gyorsra váltott, majd még abban az évben rövidpályás világ-, egy évvel később pedig rövidpályás Európa-bajnok lett. Az olimpia közelsége miatt viszont már nagyon vártuk, hogy egy nagymedencés világversenyen is felállhasson végre a dobogóra. Ez eddig BVSC-s úszóként még nem sikerült neki. Most azonban végre összejött az éremszerzés. Péter a 400 méteres gyorsúszásban a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol egy kiváló hajrával az olasz Gabriele Detti és a norvég Henrik Christiansen után 3:46.81 idővel a harmadik helyen ért célba.

„Gyakorlatilag el sem fáradtam, annyira sem, mint reggel – olvasható Bernek Péter nyilatkozata a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalán. – Ez most nem állt össze, de inkább most, mint az olimpián. Ez olyan semmilyen volt. Az edzőmmel majd kielemezzük, mi volt a hiba, az volt az érzésem, hogy még maradt bennem, van még mit csiszolni rajta, mert 3:45-s időre számítottam. Most 250 méternél indultam meg, ki kellett ezt is próbálni, mint sok minden mást is, hogy Rióban minden a legjobb legyen.”

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz