Menü

Boldog születésnapot, Mester!

2017. Szeptember 06
405
Boldog születésnapot, Mester!

Klubunk kiváló vívóedzője, Varga József mesteredző nemrég ünnepelte a hatvanadik születésnapját.

A Mester sportolóként még a Budapesti Honvéd családjához tartozott. Pézsa Tibor tanítványa volt, és abban az időszakban vívott, amely az aranygeneráció, a Gerevich-Kovács-Kárpáti után talán a legerősebb volt. Olyan vívókkal kellett megküzdenie a válogatottságért, mint Gedővári Imre, Bujdosó Imre, Szabó Bence, dr. Abay Péter, Csongrádi László, vagy Nébald György. Varga József pedig nem csak beverekedte magát a válogatottba, hanem olyan sikerek részese volt, mint az 1983-as világbajnoki ezüst, vagy a 85-ös vébébronzérem. És ki tudja, mi történt volna a kettő közötti Los Angeles-i olimpián, melyre az ismert okok miatt sem ő, sem pedig a többi magyar sportoló nem utazhatott ki. Vargáék az olimpia helyett a budapesti Barátság Vívóversenyen lettek ezüstérmesek.

Varga Józsi a sportpályafutását befejezve edzősködni kezdett. Egy jó ideje a mi klubunk szakmai stábját erősíti. Kimagasló edzői pályafutása alatt 46 saját nevelésű tanítványa szerzett többek között 39 világ- és Európa-bajnoki arany-, ezüst- és bronzérmet. Korábbi tanítványai közül a világbajnok Lontay Balázst, a jelenlegiek közül a nagy tehetségnek tartott Nagy Valentinát és Nagy Martint emelnénk ki.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz