Bronzos negyedik hely

2016. Augusztus 20
187

Ennél közelebb csak akkor lehettünk volna a bronzéremhez, ha azt a mi nyakunkba akasztják a riói olimpián.

A női vízilabdázók pedig már a nyakukban érezhették az érmet, hisz a riói olimpia bronzmérkőzését szinte már megnyerték az oroszok ellen. A sors azonban nem így akarta, és hiába vezettünk az utolsó negyedben két góllal (11-9), az oroszok egyenlítését követően hiába tudtunk ismét előnyt szerezni (12-11), és hiába vezettünk a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt 1 mp-cel, a meccset és az érmet mégis az oroszok nyerték. A dudaszó pillanatában lőtt emberelőnyös góljuk ugyanis még éppen érvényes volt, így jöhetett az ötméteres párbaj. A büntetőket az oroszok kezdték, de mi minden góljukra válaszolni tudtunk, az 5-5 gól után pedig új kört kezdtek a játékosok. És ekkor sajnos, a mi kezünk remegett meg egy picit, a második (sorozatban a hetedik) ötméteresünk kimaradt, s mivel az oroszok addig nem hibáztak, övéké lett a bronzérem. A klubunk két játékosát, Takács Orsolyát és Illés Annát is soraiban tudó együttes tehát ugyanúgy a negyedik helyen végzett az olimpián, mint nyolc éve Pekingben és négy éve Londonban. Nekünk azonban ők a bronzérmesek!