BVSC-s hegyi menő

2019. Április 23
1110

Április 20-án rendezték a 2019. évi hegyi országos bajnokságot, ahol az eddigiektől eltérően idén két szakaszon dőlt el, hogy kik lesznek a bajnokok. 2019-re ugyanis változtattak a hegyi ob lebonyolításán, és egy időfutam és egy mezőnyversenyen összetett eredménye alapján osztották ki a bajnokoknak járó trikókat. Az adott szakaszon mindenki helyezésének megfelelő pontot kapott (az első egyet, a második kettőt, stb) és a végén az lett a nyertes, akinek a legkevesebb pontja lett. A 4 km hosszú időfutam az Orfűi-tó partjáról indult, ahol 2,7 km sík megtétele után egy rövid meredek emelkedőn kellett felküzdeniük magukat a versenyzőknek. A délutáni 21 km-s mezőnyverseny rajtja megegyezett az időfutaméval, de a befutó már sokkal távolabb és magasabban, a Pécsi TV toronynál volt. A felnőtt férfi, a felnőtt női, az utánpótlás férfi, az utánpótlás női korcsoportok számára kiírt hegyi országúti országos bajnokságot a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) és a Zengő SE közösen rendezte. Klubunk ezúttal az U23-as férfiak versenyében volt érdekelt, ahol Istlstekker Zsolt bravúros teljesítménnyel országos bajnok lett, míg Molnár Gábor ősszel elszenvedett komolyabb sérülését követően ezúttal negyedik lett.

Kép: BVSC Kerékpár Szakosztály