Csapatunk továbbjutott!

2016. December 05
207

Női vízilabda-csapatunk az Euroliga első selejtezőkörének dunaújvárosi A csoportjában volt érdekelt az elmúlt hétvégén, ahol a házigazda DUE és az olasz listavezető Messina személyében két Európában is jegyzett, erős csapat várt Petrovics Mátyás együttesére.

Csapatunk ebben az erős mezőnyben is remekül helytállt, és másodikként jutott tovább a csoportjából.

Azt tudtuk, hogy a német SV Nikar Heidelberg nem jelent majd túl nagy veszélyt a lányainkra, de az olasz Messinától és a házigazda Dunaújvárostól bizony tartani lehetett. Aztán kiderült, hogy mégsem a két ellenfél jelentette a legnagyobb veszélyt a számunkra. Az első fordulóban az olasz és orosz válogatottakkal teletűzdelt Messina volt az ellenfél, amely az első negyedben alaposan ránk ijesztett (1-3). Ám, ezt követően sikerült rendeznünk a sorokat, és szép lassan utolértük, majd lehagytuk az ellenfelet. A három negyeden át tartó remek játék végül 9-6-os győzelmet eredményezett. A német Heidelberg ellen már egy negyednyi jó játék is elég volt a 12-9-es győzelemhez, így vasárnap a szintén százszázalékos Dunaújváros ellen már a csoportelsőségért szállhattunk medencébe. Sajnos, a csoportkör döntőjét a kapusunk, Bolonyai Flóra, illetve Tamás Viktória és Kele Nikolett nélkül kellett megvívnunk, mert ők egy fertőzés miatt nem voltak játékra alkalmas állapotban. Még így is jobban jártunk, mint az olasz Messina, akiknek ugyanilyen okból mindössze hét hadba vethető játékosa maradt. A döntőben tehát szokatlan felállásban és meggyengült védelemmel játszottunk, ám három negyeden keresztül így is partiban voltunk a DUE-val. Ekkor azonban elfáradtunk, és a támadásaink is pontatlanabbak lettek, az ellenfél pedig háromszor is betalált, így 8-5-re a mérkőzést, azzal pedig a csoportkört is a Dunaújváros nyerte. Mi két győzelemmel a második helyen végeztünk, a harmadik továbbjutó pedig az olasz Messina volt, amely hét játékossal is legyőzte a Heidelberget.