Csillagos ötös

Ötből öt. Röviden ez kézilabdázóink múlt heti mérlege. Csapataink magabiztos sikereket könyvelhettek el. A legszorosabb mérkőzést az ifjúsági játékosokból álló felnőtt férfi együttesünk játszotta, de ők is győzelemmel zárták rangadójukat.

Dupla BVSC-s győzelemnek örülhettünk ifjúsági lány csapataink mérkőzései után. Pénteken első számú együttesünk Pásztón nyert 47-17-re, így továbbra is az élmezőnyben vannak. Vasárnap pedig a BVSC-Zugló II. is megszerezte első sikerét a bajnokságban, miután 32-24-re legyőzték a Százhalombattát.

Női Ifjúsági III. osztály, B-csoport:

Pásztói KC–BVSC-Zugló I. 17-47

Százhalombattai KE–BVSC-Zugló II. 24-32

Ifjúsági fiú együttesünk szombaton nem adott esélyt hazai pályán a Dunakeszinek. Az első játékrészben összeszedett kilencgólos előny a találkozó végéig tovább nőtt, így 40-19-re nyert a BVSC-Zugló. A mieink már három győzelemnél tartanak és továbbra is a felsőházban szerepelnek a bajnokságban.

Férfi Ifjúsági II. osztály, Kelet:

BVSC-Zugló–VS Dunakeszi 40-19

A forduló előtt sereghajtó Rákosmenti KSK II. látogatott a Szőnyi útra a felnőtt Budapest I. osztályban. Lányaink már az első félidőben eldöntötték a győzelem sorsát. Végül 41-27-re nyert a csapat, így már négy győzelemnél tartanak Balog Beáta tanítványai.

Női felnőtt Budapest I. osztály:

BVSC-Zugló–Rákosmenti KSK II. 41-27

BVSC: Győrffy, Márity (kapusok) – Bajzáth 2, Benedek 7 (1), Bihari, Bottlik 3, Forgács 4, Horváth 1, Kacskovics 2, Klement, Kovács 4, Matkovics 1 (1), Ormos 6 (1), Szakácsy 6, Széll-Kovács 1, Wágner 4

Vasárnap az ifjúsági játékosokból álló felnőtt férfi együttesünk tehette teljessé a múlt heti BVSC-s győzelmi listát. Pedig együttesünknek nem volt könnyű dolga, hiszen a forduló előtt hozzájuk hasonlóan százszázalékos mutatóval álló Rév III-Soroksárt fogadták a fiúk. Ennek ellenére a félidőben már három találattal vezettünk (14-11). Ráadásul a folytatásban tovább nőtt a különbség, a 44. percben már 21-16 volt az állás. Ezt követően viszont alig hat perc alatt egyre felzárkózott riválisunk, így izgalmasan alakult a végjáték. Ebből aztán a mieink kerültek ki győztesen, és Kopcsik Patrik találatával 27-25-re megnyerték a találkozót, így továbbra is hibátlanul állnak a bajnokságban.

Férfi felnőtt Budapest II. osztály:

BVSC-Zugló–Rév III-Soroksár 27-25

BVSC: Nguyen, Varga (kapusok) – Bundik, Cattaneo, Doleschall 3, Kopcsik 14 (7), Sebestyén Á. 1, Sebestyén B. 2, Simó 5, Szakács 1, Szalai 1, Vágner