Csúcsról csúcsra

2017. Július 26
197

A világbajnokság úszóversenyeinek nyitónapján a 4×100 méteres férfi gyorsváltóval országos csúcsot úszó Kozma Dominik nem elégedett meg ezzel az egyetlen rekorddal.

Hétfő délután ugyanis a 200 méteres gyorsúszás előfutamában egy újabb óriási egyéni csúcsot (1:45.87-t) úszott, amivel a hetedik helyen kvalifikálta magát a keddi döntőbe. A versenyzőnk a fináléban ismét odatette magát, 50 méter után például elsőként, a világcsúcsrészidőn belül fordult, de még féltávnál is a harmadik, 150 méternél pedig a második helyen állt. A rendkívül erős kezdés aztán megbosszulta magát, az utolsó 50-re láthatóan elfáradt, és végül a hatodik helyen ért célba. Ám, az ideje hatalmas országos csúcs (1:45.54) volt, amely 24 századdal jobb idő, mint amit Cseh László 2009-ben még cápadresszben úszott. A versenyt végül a kínai Szung Jang nyerte az amerikai Townley Haas és az orosz Alekszander Krasznyih előtt. A bombaformában levő Dominik pedig a 100 méteres gyorsúszásban és a 4×200 méteres gyorsváltóval újabb csúcsok megdöntésére készülhet.