Dávid király

2017. Május 04
187

Jelentősen megnövelte eddig is gazdag éremgyűjteményét klubunk klasszis úszója, Verrasztó Dávid.

Versenyzőnk a francia Amiens városában rendezett Golden Tour sorozat harmadik (utolsó) állomásán szerepelt, ahol kiváló eredményeket ért el. Dávid fő számában, a 400 méteres vegyesúszásban, illetve 200 mellen, 200 pillangón és 200 háton is aranyérmes lett, míg 200 vegyesen és a 800 méteres gyorsúszásban a dobogó harmadik fokára állhatott. Ezzel a sorozat legeredményesebb férfi versenyzője címet is kiérdemelte.

A Golden Tour franciaországi körverseny februárban, Nizzában kezdődött, majd márciusban Marseille-ben folytatódott, hogy aztán Amiens-ben fejeződjön be. Verrasztó Dávid a sorozat egészében 12 ponttal előzte meg a második helyen végzett francia Mehdy Metella-t. A győztes jutalma az érmeken kívül hétezer euró volt. A női sorozatot egy másik magyar, Hosszú Katinka nyerte.

Fotó: BVSC-Zugló Úszó Szakosztály