„Döntetlen a Fradi ellen”

2018. November 12
104

A sorsolás szeszélye folytán úgy alakult a szombatunk, hogy mind a férfi, mind pedig a női vízilabdacsapatunk a Fradi ellen játszott a bajnokságban.
De nagy különbség volt a két találkozó között, mert, míg az előbbiektől leginkább a tisztes helytállás volt a cél a Bajnokok Ligája-győzelemre is esélyes FTC ellen, addig a hölgyeknél reménykedhettünk Fradi-verésben. De nézzük, hogy alakultak a dolgok! A ferencvárosi hétvégét a fiúk kezdték előbb, és a Komjádi uszodában lezajlott mérkőzést Märcz Tamás szövetségi kapitány is megtekintette méghozzá Marco Rossi focikapitány társaságában. A meccs előtt Szűcs Levente edzőnk egy célt fogalmazott meg: csapata játsszon lelkesebben, mint tette azt szerdán hazai medencében a KSI ellen. A Fradi sajnos úgy kezdte a találkozót, ahogy azt várni lehetett, azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és ezt egy pillanatra sem engedte át Pásztor Matyiéknak. A négy negyeden át tartó nyomás pedig a gólokban és az eredményben is meglátszott: a találkozót ugyanis a zöld-fehérek 14-6-ra nyerték. Petrovics Mátyásékra maradt tehát, hogy a fiúk vereségéért „bosszút álljanak” a Fradin, de azt tudni lehetett, hogy a nyáron továbberősödött FTC nem adja majd olcsón a bőrét a Szőnyi úti uszodánkban. A mérkőzés így is indult, az első negyedet a vendégek nyerték, de még félidőben is csak 5-5 volt az eredmény. Aztán jött a harmadik negyed, amikor Leimeter Dóriék egy félelmetes 5-1-t produkáltak, és ebből a sokkból már nem is tudott felállni a Fradi, amely a rangadón 12-9-es vereséget szenvedett. De mondjuk inkább úgy, hogy ezt a rendkívül fontos mérkőzést három góllal a jobban játszó mieink nyerték. A győzelemmel pedig meg is előztük a tabellán az egy mérkőzéssel többet játszó vendégeket, és feljöttünk az UVSE, valamint a Dunaújváros mögé a harmadik helyre.