Duplázás a Miskolc ellen

2018. Április 23
205

Nagy csatára készültünk, és nagy csatát vívtunk a Miskolc ellen hazai medencében a férfi vízilabda OB I-es bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. A két csapat rendre ádáz küzdelmet vív egymással, ám most még a szokottnál is nagyobb volt a tét. A csapatok ugyanis egymás mögött álltak a tabellán, és a végső sorrendről éppen ez a mérkőzés volt hívatott dönteni. A miskolciak számára elengedhetetlenül fontos lett volna, hogy az ötödik helyen zárják ezt az etapot, mert akkor a felsőház utolsó helyezettjével, a Debrecennel játszhattak volna a helyosztón, nem pedig az erősebbnek vélt Honvéddal. De mi is szerettük volna megszerezni ezt az ötödik pozíciót, s mivel néhány hete már Miskolcon is sikerült diadalmaskodnunk, most is a győzelem reményével szálltunk a medencébe. Aztán minden úgy alakult, ahogy arra számítani lehetett, a két csapat az első negyedben még csak kóstolgatta egymást (2-2), majd az esélyesebb Miskolc a másodikban három góllal ellépett (4-7), hogy aztán a harmadikban egalizáljunk (8-8), majd az utolsó negyedet és ezzel a mérkőzést egy góllal mi nyerjük (11-10). A sikerből az egész csapat kivette a részét, de Pásztor Mátyás öt góljával a mezőnyből is kiemelkedett.

A középszakaszt tehát az ötödik helyen zártuk, így eldőlt, hogy a helyosztón a Debrecennel kezdünk, akiket idegenben legyőztünk, de akiktől hazai medencében kikaptunk (ez akár figyelmeztető is lehet Szűcs Leventéék számára). Így a hétpontig tartó csatározás 3-3-ról indul majd. Viszont a pályaelőny nálunk van, azaz többet játszunk majd hazai medencében, mint idegenben. A másik ágon a Miskolc a Honvéddal játszik majd (a párharc előtt 4-1 a Miskolcnak). Ha minden jól és az esélyeknek megfelelően alakul, akkor lesz még ebben a bajnokságban egy újabb BVSC- Miskolc-összecsapás!