Menü

Elek Ilona-díjas úszó

2018. Május 28
411
Elek Ilona-díjas úszó

Május 25-én tartották a zuglói Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola és Középiskolában a hagyományos Csanádi-napot, melyen a diákok és a pedagógusok a névadó születésének 95. és halálának 35. évfordulójára emlékeztek. Az ünnepség részeként pedig idén is díjazták a legjobban teljesítő tanulókat a patinás sportiskolában. Elismerésben részesült a legjobb atléta, birkózó, ökölvívó, labdarúgó és vízilabdázó is, és díjazták a legjobban teljesítő lány és fiú gimnazistákat is. A legjobb lánydiáknak járó Elek Ilona-díjat ebben a tanévben Okos Glóriának, klubunk tehetséges úszójának ítélték oda, akinek az elismeréséhez ezúton is gratulálunk. S bár a díj névadója nem úszó, hanem tőrvívó volt, azért az elismerés „célba talált”, a kétszeres olimpiai-, hatszoros világ- és ötszörös Európa-bajnok Elek Ilona ugyanis 1950-52 között klubunk sportolója volt, így a Helsinkiben szerzett ötkarikás ezüstérmét, a stockholmi és koppenhágai vébéaranyát a BVSC (pontosabban annak elődje, a Bp. Lokomotív) versenyzőjeként szerezte.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz