Menü

Első lakó a szoborparkban

2016. November 07
503
Első lakó a szoborparkban

Kedves Klubtagok és Sportbarátok! Egyesületünk életében ismét egy új korszak kezdődik.

Az elmúlt évek elsősorban a jövőnk építéséről szóltak, s mivel a jelenünk már több mint biztató, úgy gondoltuk, hogy most már energiánk és lehetőségünk is van a múltunkkal foglalkozni. Klubunk idén ünnepli fennállásának 105. évfordulóját, és az elmúlt több mint egy évszázadban rengeteg sikert tudtunk felhalmozni. Van, tehát mire emlékeznünk. Klubunk vezetése úgy döntött, hogy az új uszodai szárnyunk elé egy szoborparkot létesít. Ezzel természetesen a portálunk is látványosan szépülni fog, de az elsődleges cél nem ez, hanem az volt, hogy emléket állítsunk az egykori sikeres sportolóinknak. Az új park első lakója november 9-én fog beköltözni. Aznap ugyanis egyesületünk legsikeresebb sportolójának, a háromszoros olimpiai- és háromszoros világbajnok dr. Fenyvesi Csabának a szobrát leplezzük le. Az eseményen várhatóan a magyar sport vezetése is a legmagasabb szinten képviselteti majd magát. Ugyanezen a napon, a szoboravatót követően a felújított vívótermünkben tartjuk dr. Fenyvesi Csaba önéletrajzi könyvének, a Keserű méznek a bemutatóját is. A könyv írásába még ikonunk kezdett bele, ám a művet végül a felesége, Fenyvesi Gyöngyi fejezte be. Kérünk mindenkit, hogy legyen részese ennek nagy pillanatnak!

A szoboravatás és könyvbemutató november 9-én 15.30-kor az BVSC- szoborparkban és a vívóteremben lesz.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz