Elsöprő BVSC-s fölény

2017. Január 23
184

Január 21-22-én rendezték a junior országos kardbajnokságot a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

A versenyen ismét bebizonyosodott, hogy a gyengébbik nem az erősségünk. Míg a fiúk versenyében egy vívónkért szurkolhattunk a döntőben – amit viszont jól csinálhattunk, hisz Fröhlich Bálint a második lett -, addig a lányoknál elsöprő volt a BVSC-s fölény. A klasszikus nyolcas döntőben négy versenyzőnk is pástra lépett, hárman közülük a négy közé is bejutottak, az aranyéremért pedig lassan már megszokott módon ismét a mi Pusztai Lizánk és Bérczy Dorottyánk vívhatott. Az asszót és az országos bajnokságot a magyar vívósport egyik legnagyobb tehetsége, Liza nyerte, Dorka a második, Nagy Valentina a harmadik, Balogh Zita pedig a nyolcadik helyen végzett.

A lányok másnap a csapatbajnokságot is nagy fölénnyel nyerték, fiúcsapatunk pedig az UTE-tól elszenvedett egytusos, 44-45-ös vereséget követően a dobogó második fokára állhatott fel.