2016. November 21
198

Első ízben rendeztünk őszi úszóversenyt, mely november 19-én nagy érdeklődés mellett zajlott a Szőnyi úti uszodánkban.

A versenyen néhány számban komoly összecsapásokat is láthatott a közönség.

Úszószakosztályunk szakmai team-je az őszi versenyzési lehetőségek növelése érdekében tervezte be a november közepi I. BVSC Őszi Kupát. A verseny elsődleges célja a szintfelmérés volt, illetve, hogy az úszók verseny körülmények között is kipróbálhassák magukat. Erre komoly igény mutatkozott, ennek köszönhetően rengetegen jelentkeztek az eseményre. A nevezéseket azonban 400 főnél lezárták, ennél több indulót sem a létesítmény, sem pedig a szervezőgárda nem bírt volna el. A 400 versenyző 25 klubból jött össze. Bennünket hetvenen képviseltek a medencében. Az indulók nagy része utánpótláskorú úszó volt, de azért néhány számban már komoly mezőny is összejött. Köszönhetően az első számú versenyzőinknek, Verrasztó Evelynnek, Verrasztó Dávidnak, Bernek Péternek, Biczó Bencének és Papp Márknak, akik több számban is rajthoz álltak. Evelyn a 200 pillangót, a 200 hátat és 200 gyorsot, Dávid a 200 mellet, Péter a 400 és a 200 gyorsot és a 200 hátat, Bencze a 200 pillangót nyerte meg. Az egyik legizgalmasabb verseny a 200 férfi pillangó volt, ahol válogatottjaink látványos bemutatót tartottak. A háziversenyt végül a szám specialistája, Biczó Bence nyerte Verrasztó Dávid és Bernek Péter előtt.