Érmek hosszú távon

Békéscsabán rendezett Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokság

Öt kilométeren ott folytatták (és fejezték be) a versenyzést legjobb hosszútávúszóink, ahol pénteken abbahagyták a Békéscsabán rendezett Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon. Azaz a nőknél Farkas Adél a dobogó harmadik, a férfiaknál pedig Papp Márk a dobogó második fokára állhatott fel. Rajtuk kívül Drigán Zoli is versenyzett még, aki szintén megismételte tízkilométeres eredményét, azaz itt is – ott is ötödik lett. A rövidebb távot nem mellékesen ugyanazok a versenyzők – Olasz Anna és Rasovszky Kristóf – nyerték, akik 10 kilométeren is diadalmaskodtak.

A két „nagy verseny” között fiataljaink is kitettek magukért: a bajnokság második napján az U14-15-ös korosztályban  Povarnitsyn Alexandr ezüstérmes lett 1500 méteres gyorsúszásban, az U10-11-es korosztályban ugyancsak 1500 méteren Szentesi Botond a negyedik, Szántó Benjamin pedig hetedik, az U14-15-ös korosztályú lányok versenyében Nagy Ágnes ötödik, Bakondy Bea hetedik, Márta Rozi pedig nyolcadik lett. A 3000 méteres versenyben is volt döntősünk: Nahalka Regina az U12-13-as korosztályban lett nyolcadik.

Csapatunk három ezüst- és két bronzéremmel, illetve több értékes helyezéssel zárta az országos bajnokságot.