Európa-bajnoki résztvevők

2016. Október 28
190

Az Európai Kerékpáros Szövetség (UEC) október 19-23. között rendezte meg az idei Felnőtt Pályakerékpáros Európa-bajnokságot a franciaországi Saint-Quentin-en-Yvelines-ben.

Az eseményen két kerékpárosunk is részt vett.

A kontinensviadalon hazánkat három válogatott pályakerékpáros képviselte. A BVSC-Zugló Kerékpáros Szakosztályában folyó munkát dicséri, hogy a három válogatottból kettő a mi egyesületünk versenyzője volt. Az idén első éves U23-as kerékpáros, Borissza Johanna Kitti az elit nők mezőnyében versenyzett, és három számban scratch-ben, az önálló versenyszámként a programban szereplő selejtező versenyben, illetve omniumversenyben állt rajthoz. Az első felnőtt Európa-bajnokságán szereplő versenyzőnk a selejtező versenyben az előkelő 9. helyen végzett, míg az omnium versenyben a 17. lett. A rutinosabb versenyzőnek számító Lovassy Krisztián – akit amatőr sportolói szerződése szintén a BVSC-Zugló kerékpáros szakosztályához köt – scratch-ben, pontversenyben és omniumversenyben vett részt. A legjobb eredménye a pontversenyben elért 11. helyezése volt, az omniumversenyben a 15., a stratch-ben pedig a 18. helyen végzett. A szereplésükhöz gratulálunk!