Ezüstös rajt

2017. December 14
184

Megkezdődött a rövidpályás úszó Európa-bajnokság Koppenhágában, és ahogy arra számítani lehetett, a magyar sportolók már az első napon kitettek magukért.

Az alaphangot Hosszú Katinka adta meg, aki 400 méteres vegyesúszásban lett aranyérmes. Mi azonban Bernek Péter döntőjét vártuk a legnagyobb izgalommal. Versenyzőnk ugyanis a legjobb idővel jutott a 400 méteres gyorsúszás fináléjába. Peti a döntőt is remekül kezdte, 200 méterig vezette a mezőnyt, ám akkor az orosz Alekszandr Krasznyih átvette tőle a vezetést, amit aztán nem is engedett ki a kezéből. Mögötte Bernek ért másodikként a célba, így Nagy Péter tanítványa első számában mindjárt ezüstérmes lett. A koppenhágai EB első napján egy másik versenyzőnkért is szoríthattunk. Kozma Dominik a 4×50 méteres gyorsúszó-váltó tagjaként kétszer is országos csúcsot javítva a versenyben az ötödik helyen végzett. A koppenhágai kontinensviadalon mindkét versenyzőnk rajthoz áll majd, ráadásul mindketten olyan számban fognak versenyezni (Doma 200 gyorson, Peti 400 vegyesen), amelyen vezetik az európai ranglistát. Rajtuk kívül még Verrasztó Evelynért és az egész mezőny legfiatalabb tagjáért, Nagy Rékáért is izgulhatunk majd.