Fantasztikus bronzérem!

2017. Július 24
183

Csapatunk megszerezte első érmét a hazai rendezésű vizes világbajnokságon.

Az első éremszerzőnk Kozma Dominik volt, aki a 4×100 méteres gyorsváltóval lett bronzérmes. Már az is szenzációnak számított, hogy a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd alkotta csapat országos csúcsot úszva az ötödik legjobb idővel bejutott a döntőbe. Erre ugyanis korábban még egyetlen magyar gyorsváltó sem volt képes. A jó idő pedig azt sejtette, hogy a döntőben is lehet majd keresnivalója a csapatnak. Hát, így is lett! Kozma Dominik jól kapta el a rajtot, és szédületes tempót diktálva az amerikai csapat mögött a második helyen váltotta Németh Nándort. Aki szintén tartani tudta a dobogós helyezést, mindössze a brazil váltó tudta a mieinket megelőzni. A bronzérmes pozíciót hellyel-közzel Holoda Péter is tartani tudta, ám ekkorra úgy összesűrűsödött a mezőny, hogy csak a benyúlások döntöttek a váltók helyezéséről. Minket ekkor a hatodik helyre rangsoroltak.

Utolsó emberünk, Bohus Richárd azonban elképesztő tempót úszva ismét a dobogóra hozta a váltónkat, amit aztán a célba érkezésig sikerült is megtartania. A sikerből alaposan kivette a részét a mi Kozma Dominikunk, aki első emberként 48.26-ra javította a délelőtti előfutamban felállított 48.61 másodperces országos csúcsát. Természetesen nemcsak ő, hanem a magyar váltó is óriási országos csúcsot – 3:11.99-et - úszott. A Duna Aréna 12 ezer nézője pedig tombolva ünnepelte az első éremszerzőinket. Domáéknak mi is gratulálunk!

Fotó: Kozma Dominik