Fantasztikus EB szereplés

2017. December 18
186

Befejeződött a koppenhágai úszó Európa-bajnokság, melyenk utolsó napjára is maradt izgulni valónk.

Ezúttal Kozma Dominikért szoríthattunk, aki a 100 méteres gyorsúszás döntőjében képviselte színeinket. Doma jól úszott, sokáig a harmadik helyen állt, ám a végére egy picit elfáradt, de így is az értékesnek mondható hatodik helyen ért célba. Ezzel az is eldőlt, hogy csapatunk egy arany: Bernek Péter 400 vegyes és két ezüstéremmel: Bernek 400 gyors és Verrasztó Evelyn 200 vegyes zárta az év utolsó világversenyét. Bernek Péter pont lemaradt az utolsó „fizetős” helyről (a Nemzetiközi Szövetség díjazta a legjobb eredményeket elért versenyzőket), a 400 vegyesen elért ideje (Peti Cseh László után második európaiként úszott 4 perc alatt) most a 13. helyre volt elég.