Felnőttek közelében a fiataljaink

2016. Október 13
227

Két fiatal asztaliteniszezőnk is ott kopogtatott a decemberi felnőtt TOP 12 bajnokság ajtaján, s bár belépni még nem tudtak rajta, mindenki számára jelezték, hogy a jövőben velük is számolni kell majd.

Teljes a mezőnye az asztaliteniszezők decemberi felnőtt Top 12 bajnokságának. A ranglista alapján az alanyi jogon döntős 9-9 játékoshoz az októberi selejtezőből a férfiak és a nők között is hárman-hárman csatlakoztak. A Top 12 bajnokság kétnapos selejtezőjén az Ormai László Csarnokban mindkét nem versenyében tizenöten szálltak harcba az első három, döntőt érő helyért. A férfiak mezőnyében klubunk három versenyzővel, Bruckner Mátéval, Kovács Gáborral és Kovács Sebestyénnel képviseltette magát. A selejtezőből két fiatal játékosunk, az 1997-es születésű Sebi, és az 1998-as Máté jutottak tovább, ám a nyolcas táblán mindketten vereséget szenvedtek a jóval idősebb és rutinosabb ellenfelüktől. Mátét a verseny győztese, a sokszoros válogatott Vitsek Iván, míg Sebit a verseny második helyezettje, Németh János győzte le. Az alsóházi helyosztón Kovács Sebestyén két mérkőzést nyerve az ötödik helyet szerezte meg, Bruckner Máté pedig nyolcadik lett.