Győzelemmel debütáltak otthon labdarúgóink

2020. Augusztus 10
733

Március közepe óta először rendeztek felnőtt bajnokit a Szőnyi úton. 16 év után ismét az NB III-ban lépett pályára otthon a BVSC. A csapat pedig győzelemmel zárta le ezeket a szüneteket, miután 2-0-ra felülmúlta a Mezőkövesd II együttesét.

Bár a vendégek az NB III Keleti csoportjának 1. fordulójában 6-0-ra kikaptak idegenben az Egertől, ennek ellenére a BVSC nem vehette félvállról az összecsapást. Ugyanis a Mezőkövesd II kezdőcsapatában többen is szerepet kaptak az NB I-es keretből, Myhailo Meskhi például a június végi utolsó fordulóban a Ferencváros ellen is pályára lépett. A zuglói együttes azonban veszélyes ellenfél otthon, amit jól mutat, hogy igaz alacsonyabb osztályban, de az utóbbi négy szezonban nem kapott ki hazai pályán a BVSC, ráadásul a tavalyi csonka szezonban mindössze egy gólt kapott közönsége előtt Gabala Krisztián együttese – azt is egy zárt kapus találkozón –.

Ilyen előzmények után azért nem volt meglepő, hogy támadószellemben kezdett csapatunk. A 2. percben Pintér Nikolasz lövése épphogy elkerülte a kapufát, majd nem sokkal később Balogh Miklós fejelt mellé közelről. A kezdeti lendület után a vendégek percei következtek kisebb lehetőségekkel, azonban a félidő hajrájában megszerezte a vezetést a BVSC. Májer Gergő ívelte középre a jobb oldali szabadrúgást, középen pedig tavalyi házi gólkirályunk Murai Márk érkezett és szép csukafejessel a hálóba juttatta a labdát (1-0)!

A fordulást követően támadóbb szellemű csapatot küldött pályára vezetőedzőnk, hiszen Komódi Filipet Hrepka Ádám váltotta. Több lehetőséget is kidolgozott együttesünk. A 60. percben Murai duplázhatott volna, de épphogy lemaradt a keresztlabdáról, majd Hrepka gurított mellé 16 méterről. A 66. percben aztán ismét pontrúgásból volt eredményes csapatunk. Pintér bal oldali szögletét a jól érkező Balog Miklós bólintotta a léc alá (2-0)!

A hajrában két cserejátékosunk is feliratkozhatott volna a góllövők közé, de Simon Krisztián megpattanó lövését a kapus hárította, Hrepka pedig mellé gurította a ziccert. A hosszabbításban Horváth Gábor mutatott be egy nagy bravúrt, így már nem változott az eredmény. A salgótarjáni döntetlen után ezúttal 2-0-ra nyert a BVSC, így otthon győzelemmel debütált az NB III-ban!

„Az első 15 perc kimondottan tetszetős volt minden tekintetben. Aztán jött egy kis holtpont a játékunkban, amit nagyon okosan, kispasszos játékkal – amely jellemző a Mezőkövesdre – kihasznált ellenfelünk és kétszer is komoly fejtörést okozott a védelmünknek. Utána viszont pici átszervezéssel tudtuk rendezni a sorainkat és kontroll alatt tartottuk a találkozót, így megérdemelten tartottuk itthon a három pontot” – nyilatkozta honlapunknak vezetőedzőnk.

Sok pihenő nem lesz, hiszen a héten dupla forduló vár a fiúkra. Először szerdán Egerbe utazik a csapat.