Gyűjtöttük az érmeket

2017. Április 24
187

Versenyzőink folytatták jó szereplésüket a Debrecenben rendezett úszó országos bajnokságon.

A legnagyobb siker a 4×100 méteres mix vegyesváltónk (Bernek Péter, Verrasztó Dávid, Verrasztó Evelyn és Böszörményi Bettina) nevéhez fűződik, amely megnyerte a bajnokságot. Közel járt ehhez a sikerhez Bernek Péter is, aki a 400 méteres vegyesúszásban lett ezüstérmes, illetve Verrasztó Evelyn is, aki csak egy hajszállal maradt le Hosszú Katinkától a 100 méteres gyorsúúszás döntőjében. Ugyancsak ezüstérmes volt a 4×200 méteres férfi gyorsváltónk (Biczó Bence, Drigán Zoltán, Kátai Krisztián és Papp Márk) is. A női csapatunk (Verrasztó Evelyn, Böszörményi Bettina, Farkas Adél, Nagy Réka) ugyanebben a számban a negyedik helyen ért célba. Verrasztó Dávid 100 mellen az ötödik, száz háton pedig a hetedik helyen végzett. Drigán Zoltán 400 vegyesen ugyancsak döntőt úszhatott (8. lett), míg a nap egyik kellemes meglepetését a 14 esztendős Nagy Réka szolgáltatta, aki 400 méteres vegyesúszásban hetedik lett a felnőttek között.

Fotó: BVSC-Zugló Úszószakosztály