Gyűlnek a pontok

2019. Január 21
1326

Az elmúlt hétvégén az új-zélandi Cambridge adott otthont a 2018/2019-es pályakerékpáros világkupa-sorozat ötödik állomásának, mely versenyen Lovassy Krisztián Scratch-ben és Omniumban képviselte a magyar és a BVSC-s színeket. Lovassy Krisztián előbb a Scratch döntőben szerepelt, melyet a görög Christos Volikakis nyert meg a svájci Thery Schir és az osztrák Stefan Matzner előtt.
Versenyzőnkért az olimpia szempontjából fontosabb számban, az Omniumban is szoríthattunk. Krisztián a Scratch számot, az eliminációs versenyt és a tempó versenyt egyaránt a 16. helyen zárta, a záró pontversenyben pedig 14. lett, ezzel összetettben a 18. helyen végzett 33 pontot gyűjtve, ami 100 világkupa pontot jelentett a számára. Az Omniumot a svájci Claudio Imhof nyerte. A világkupa összetettjében a görög Christos Volikakis vezet, Krisztián 500 ponttal a 17. helyről várja a folytatást.

A pályakerékpáros világkupa-sorozat január 25. és 27. között Hongkongban zárul, ahol természetesen Krisztián is érdekelt lesz.