Hajrá Márk!

2017. Június 02
201
Hajrá Márk!

Fontos versenyen vannak túl hosszútávúszóink, akik a franciaországi Gravelines-ben rendezett nyílt bajnokságon a helyezéseken túl a nyári balatonfüredi vizes világbajnokságon való részvételért is versenyeztek.

A Magyar Úszó Szövetség ugyanis a francia nyílt bajnokságot válogatónak jelölte, ahol eldőlt, hogy nemenként melyik két-két versenyző képviselheti majd a vébén a magyar színeket. Mi elsősorban a férfi verseny eredményéért izgulhattunk, hisz riói olimpikonunk, Papp Márk is rajthoz állt. A legjobb időt a mieink közül a junior világbajnok fiatal Rasovszky Kristóf úszta, mellyel egyébként Gravelines-ben a kilencedik lett. A második legjobb a budafókás Székelyi Dániel lett, aki Kristóftól éppen lemaradva a 13. helyen ért célba. Márk ezúttal a 20. helyen végzett, mely eredmény jónak számít a 85 indulót felvonultató mezőnyben, de sajnos nem ért világbajnoki részvételt. Holnap azonban még az 5 km-es távon drukkolunk Márk VB kvalifikációjáért!