Három döntő, egy érem

2017. November 20
183

Folytatta remek szereplését Bernek Péter a rövidpályás világkupasorozat utolsó, szingapúri állomásán.

Versenyzőnk ezúttal azon a távon mérette meg magát, amelyen korábban rövidpályás világ- és Európa-bajnoki címeket is nyert. A 400 méteres gyorsúszásban Peti ismét remekelt, és 3:39.36 perces idővel megnyerte a versenyt. A döntőben rajta kívül még két magyar úszott, Gyurta Gergely a negyedik, Verrasztó Dávid pedig a hetedik lett. Versenyzőnk két másik számban is döntőbe jutott: 1500 méteres gyorsúszásban az ötödik, 200 méteres vegyesúszásban pedig hatodik lett.
Az év utolsó jelentős eseményét, a rövidpályás Európa-bajnokságot december 13-17 között Koppenhágában rendezik majd, melyen négy versenyző, Bernek Péter, Kozma Dominik, Verraszó Evelyn és Nagy Réka képviselik majd színeinket.