Három döntős helyezés

2018. Június 05
237

A Hódmezővásárhelyen megrendezett ifjúsági úszó országos bajnokság utolsó napjára három döntős szereplés jutott versenyzőinknek. Az előző három napon is rendre finálékat úszó Nagy Réka ezúttal a 200 méteres női gyorsúszásban lett hatodik. Réka az utolsó napon a 4×100 méteres női vegyesváltónk (Burai Boglárka, Nagy Réka, Bátka Gréta, Wittmann Gréta) tagjaként a hetedik lett. Ugyancsak hetedik helyen végzett a László Ádám, Ruzicska Péter, Kátai Krisztián, Csicsáky Péter alkotta 4×100 méteres férfi vegyesváltónk is. Ezzel szakosztályunk az összesített pontversenyben a 14. lett (egy harmadik, egy negyedik, egy ötödik, négy hatodik, hét hetedik és egy nyolcadik helyezés volt versenyzőink mérlege). Legeredményesebb versenyzőnk Nagy Réka volt, aki a váltókkal együtt egy harmadik, egy negyedik, egy ötödik, két hatodik és három hetedik hellyel zárta az országos bajnokságot. Válogatott fiataljainknak az országos bajnokságot követően nem sok pihenő jut majd, hiszen alig több mint egy hónap múlva a Junior Európa-bajnokságon, Helsinkiben állnak majd rajthoz.