Hoztuk a kötelezőt

2016. Május 04
229

Lejátszotta utolsó mérkőzősét is a magyar női vízilabda-válogatott a világliga európai selejtezőjében. Bíró Attila tanítványai a Tüskecsarnokban hatszáz néző előtt a franciákat fogadták. A csoportban leggyengébbnek tartott gallok ellen kötelező volt a győzelem, mely elvárásnak meg is feleltek a lányok. Azt azonban kevesen gondolták, hogy ilyen gólszegény mérkőzést játszik majd a két csapat. A találkozót 5-1-re a magyarok nyerték, ám a gólok csak az első és utolsó negyedben estek, a másodikban és a harmadikban is gólképtelennek bizonyultak a csapatok. A magyar válogatottban két BVSC-s pólós, Illés Anna és Takács Orsolya is szerepet kapott, egyikük sem dobott gólt, de mindketten kivették a részüket a kiváló védekezésből.

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar válogatott nem juthat tovább a csoportból, így az idei világliga döntőjét nélkülünk rendezik majd meg. Sanghai-ban június 7 – 12 között Brazília, Kanada, Egyesült Államok, Kína, Ausztrália, Spanyolország, Olaszország és Oroszország küzd majd meg a