Jó bajnokság volt

2016. Április 18
186

A Győrben rendezett 68. felnőtt országos úszóbajnokság utolsó napján is születtek BVSC-s érmek. A négy érmen három versenyzőnk osztozkodott. Böszörményi Bettina a 200 méteres gyorsúszás döntőjében lett második, Bernek Péter pedig 800 gyorson tette ugyanezt. Peti ezt követően a 200 méteres vegyesúszásban is dobogóra állhatott (harmadik lett), míg Papp Márk 800 gyorson lett bronzérmes.
További helyezéseink: Okos Ákos 200 mellen negyedik, a női 4×100 méteres vegyesváltónk (Ádám Henrietta, Kardos Virág, Fodor Flóra és Böszörményi Bettina) szintén negyedik, Nagy Réka 200 vegyesen és Kardos Viktória 100 mellen ötödik, Fodor Flóra 100 pillangón, Drigán Zoltán 200 vegyesen hatodik, Ádám Henrietta 200 háton, Kardos Viktória 200 vegyesen hetedik, Okos Glória 100 mellen, Sallay Tamás 200 mellen és Angeli Áron 200 vegyesen nyolcadik helyen végzett. Ugyancsak nyolcadik lett a 4×100 méteres vegyesváltónk (Bernek Péter, Angeli Áron, Drigán Zoltán és Boldizsár Viktor).

• Összességében csapatunk nagyon jól szerepelt, 3 arany-, 4 ezüst- és 6 bronzérem mellett, 36 döntőben voltak érdekeltek a fiatal versenyzőink – értékelte röviden az országos bajnokságot Nagy Péter szakosztályvezető.