Ketten négy keréken

2019. Március 03
1124

Sporttörténelmi sikerként könyvelhetjük el, hogy szakosztályunk több mint hatvanéves fennállása legjobb eredményét elérve két versenyzővel képviseltette magát a lengyelországi Pruszków-ban rendezett pályakerékpáros világbajnokságon. A két versenyző közül ezúttal a VB-ujonc Filutás Viktor volt az eredményesebb, aki a 40 kilométeres pontversenyben a huszadik lett.
De nézzük sorrendben a történéseket! Először Lovassy Krisztián mutatkozott be a VB-n, aki a 15 kilométeres scratch-ben sokáig vezette a mezőnyt, ám a véghajrában nem bírta a tempót a többiekkel, és végül a 22. helyen ért célba. A számot végül az ausztrál Samuel Welsford nyerte. Ezt követően jött Filutás Viktor, aki élete első felnőtt világbajnokságán nagyon jól versenyezve huszadik lett a 160 körös, 40 kilométeres pontversenyben. Viktor ráadásul az első részhajrában másodikként ért célba, amivel újabb három pontot tudott szerezni. A győzelmet végül a holland Jan Williem van Schip szerezte meg. Zárásképpen pedig ismét Lovassy Krisztián következett, aki a négy versenyt felvonultató omnium versenyszámban egy igen erős mezőnyben a 23. helyen végzett.

Kép: Velo.hu