Kettőből kettő

2017. Március 27
230

Az idei kötöttfogású Magyar Nagydíj, Polyák Imre-emlékversenyen 19 ország, 117 birkózója lépett szőnyegre Szombathelyen.

A rangos birkózó eseményen klubunkat két sportoló képviselte. A korábbi világbajnok, riói résztvevő Kiss Balázs a 98-kg-osok között, míg az újdonsült világbajnokunk, Korpási Bálint a 71 kg-os súlycsoportban szerepelt. Bálint esélyeshez méltóan egész nap kiegyensúlyozottan és jól birkózott. Ennek megfelelően a döntőbe is bejutott, ahol a szerbek Európa-bajnoki ezüstérmese, Alekszandar Makszimovics sem tudta őt megállítani. Másik versenyzőnk, Kiss Balázs a negyeddöntőben szenvedett vereséget a fehérorosz EB-bronzérmes Hrabovik-tól, ám a vígaszágon, illetve a bronzmeccsen is sikerült javítania, így ő is felállhatott a dobogó harmadik fokára. Balunak egyébként ez volt az első versenye idén, mert korábban makacs sérülésekkel bajlódott. A magyar válogatott összesen hat érmet szerzett a szombathelyi versenyen – négy aranyat és kettő bronzot -, melyből kettőt a mi versenyzőink szállítottak. Klubunk pedig a mini csapatunk száz százalékos hatékonyságára is büszke lehet, hisz mindkét nevezett versenyzőnk ott volt az éremszerzők között.

Fotó: MTI, Bruzák Noémi